Cam Limonluk ve Cam Sürahi

Oğlum askerde olduğundan sizlerden uzun zamandır ayrı kaldım. Artık tekrar sizlere yaptığım objeleri sergileme fırsatım var.

Şimdi sizlere aşağıdaki resimlerde gördüğünüz eserlerin nasıl ortaya çıktığını anlatacağım: 

Genelde herkesin yaptığı gibi yarım kalmış limonları küçük tabağa ters koyup dolaba kaldırırız. Ama o şekilde durduğunda ise kurur. Geçen Haziran ayında gün bendeydi. Bu yüzden markete alışverişe çıkmıştım, sizi bilmem ama ben züccaciye reyonuna uğramadan diğer reyonlara gidemem :) İşte o sırada cam kapaklı bir limonluk gördüm. Tamda bana göreydi, hemen sepete attım. Aynı yerde cam sürahide gördüm fakat kapağı yoktu. Ama dayanamadım aldım :) çok güzellerdi...

Limonluğun üzerine cam boyasıyla limon ve limon çiçeği yaptım. Yaptıktan sonra 130 dercedeki fırına attım, yarım saat sonra çıkarttım ve soğumaya bıraktım. Bakalım beğenecek misiniz?

 

 


 

  

Dedim ya sürahi kapaksızdı diye, ona ne bulmalıyım diye düşünürken, İPEKÇİ CEMAL 'in hobby marketinde gördüğüm, ama bayanların sadece süs olarak kullandığı tahta yumurtalar aklıma geldi. En büyük boyunu aldım, krem rengine boyadım. Kuruduktan sonra zımparaladım ve sonra metalik şampanya rengine boyadım. ( Boyaların ikiside akrilik ahşap boyası. ) Üzerine benim çok sevdiğim mine çiçeklerini koydum. Boncuk boyalarla da süsledim. Hem boyaların çıkmaması için hem de güzel gözükmesi için su bazlı vernik ile vernikledim. Bence güzel oldu. Günüme yetiştirebildiğim için çok mutlu oldum:)

İleride fatıya ilham gelirse sürahinin kendisinide boyayıp sizzlere gösterebilirim.
 

 


 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !