Fatı Soruyor: Tabureden Sehpa Olur mu?Hediye, küçükte olsa büyükte olsa insanı herzaman mutlu eder. Benimde balkonumda, kışın yağmur veya kardan etkilenmeyen, şekil olarak bambuya benzeyen, camel renginde ama bambudan daha dayanıklı 4lü tabure setim vardı. Kışın evimin içinde de tabure yerine ne olarak kullanabilirim diye düşünürken, sehpa olabilir mi? düşüncesi geldi aklıma. Taburenin üzerine uyacak şekilde yuvarlak bir tepsi aradım, buldum.

Bulduğum yuvarlak, ahşap çay tepsiyi su bazlı siyah boya ile boyadım. Tepsimin, üzerine çizileceğim desenleri daha iyi göstermesi ve yüzeyinin daha pürüzsüz olması için zımparaladım. Bu işlem ahşabın daha da dayanıklı olmasını sağlar.

Boyama bittikten sonra bahçemde duran gül ve mine çiçeklerini kopartmak yerine ( doğayı koruyalım :) )tepsimin üzerine özgün tek fırça tekniği ile serpiştirdim. Tamamen kuruduktan sonra antik çatlatma ile tepsimin daha güzel duracağına karar verdim. (step - 1) çatlatma verniğini, 1" numaralı fırça ile tek yöne, 2 kere bolca sürdüm. 4 saat sonunda (step - 2) verniğini önceki vernikle aynı yönde, aynı fırça ile  bu sefer kısa kısa olacak şekilde sürdüm. Bir kaç saat sonra kendiliğinden çatlamaya başladı. Oluşan çatlakların arasını istediğiniz (yağlı boya) renkle doldurabilirsiniz, ben altın sarısı yaldız boyayı tercih ettim.Çünkü taburemin rengi camel rengi, onunla uyumlu olmasını istedim. Bir beze resim yağı dökerek fazla kalan yaldız boyayı sildim. Böylece antik bir çatlatma tepsisi ortaya çıkmış oldu.
Bu arada taburenin üzerinde öyle güzel durduki Neslihan Hanım'a ailecek teşekkür ederiz.(HD ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ)


Bakalım beğenecek misiniz?
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !