Nostalji

           Bizim ev birinci katta, demir yaptırmayı sevmiyoruz, gerçi hırsız kardeşler girmek istese demiri dinlemezlerde... İç rahatlığı olsun diye insan kendi evini korumaya alıyor, evini değil aslında eşyasını. Belki çok değerli değildir ama genede korumaya alır, şimdilerde eşya,ev,yangın sigortaları  çıktı, çıktı diyorum çünkü bizim zamanımızda yaygın değildi, en önemlisi fazla hırsızlık ta yoktu, neyse uzar gider bu konu. Eve ışık olsun diye mini gaz lambasına benzer ham abajur aldım. Boyayacağım renk göz alıcı olmalıydı. Aslında Siyah-Beyaz boyamak isterdim ama beyim Fenerbahçeli, o yuzden olmaz:) göz alıcı bi renge karar verdim.

 Abajuru zımparalayıp sildikten sonra sarı metalik renk ile boyadım. Kuruduktan sonra çatlatma verniğini fırça yaprdımıyla 1 kat sürdüm, kuruduktan sonra 2. kat verniği tekrar sürdüm. Kuruttuktan sonra su bazlı bordo renk boyayı kısa aralıklarla verniğin üzerine sürdüm, kururken çatlamalar şeklini almaya başladı.  Tamamen kuruduktan sonra boncuk baya yardımıyla süsledim. Çok şirin, modern bir abajur oldu.
  Parlak sprey vernik uyguladım.
Sıra üst cama geldiğinde öğretmenim Münevver (buz) cam boyasını, sünger yardımı ile boyadı.
Sağolsun boncuk boya ilede süsledi.
Eve getirdim, eee bende üzerine tek fırça darbesi ile mis kokulu çiçeklerimi süslemesem olmazdı:)  Anında uygun olan renklerle güllerimi çizdim.  Kullanmaya hazır halde geldi, eksik olan ampül, onuda alınca işlem tamamdır.ebatları: uzunluk : 40 cm, çap : 13 cm


 

Not: Sizlerde yapmak isterseniz yardımcı olabilirim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !